Przejdź do treści

Przystawka wtryskiwaczy piezoelektrycznych PIEZO1

Nr 6
Przystawka wtryskiwaczy PIEZO1
Cena: 360zł

Jak działa przystawka wtryskiwaczy PIEZO1?

Otwarcie wtryskiwaczy piezoelektrycznych wymaga napięcia przekraczającego 100 V..
Prezentowana przystawka wtryskiwaczy PIEZO1 składa się z zasilacza oraz układu elektronicznego, który zwiększa napięcie impulsu z 12 V do około 150 V.

Może pracować samodzielnie lub jako przystawka dla testerów CR1 i CR12v.

Tester posiada dwa tryby pracy wybierane trójpozycyjnym przełącznikiem(2). W górnym położeniu przełącznika przystawka jest  wyzwalana zewnętrznymi impulsami  podawanymi testera CR1 lub CR12 poprzez gniazdo z tyłu  obudowy. W dolnym położeniu przełącznika impulsy sterujące są pobierane z  wewnętrznego generatora.
Czas otwarcia wtryskiwacza z wewnętrznego generatora jest regulowany potencjometrem(1) w zakresie 0,5ms-4ms. Częstotliwość generowania impulsów jest stała 1Hz.

 Ponieważ impuls trwa zaledwie kilka milisekund, generowane napięcie nie stwarza niebezpieczeństwa. Jeśli w trakcie pracy dojdzie do przypadkowego dotknięcia przewodów wyjściowych, użytkownik poczuje zaledwie lekkie „mrowienie”. Jeśli nie znamy typu danego wtryskiwacza, najlepiej przetestować go przy pomocy omomierza. Wtryskiwacz magnetoindukcyjny, wyposażony w cewkę, ma oporność poniżej 1 Ohm – wtryskiwacz piezoelektryczny ponad 10 kOhm. Dioda LED mruga w trakcie pracy w takt impulsów. Dioda podpięta jest na samym wyjściu – jeśli mruga, na przewodach wyjściowych z pewnością są impulsy otwierające wtryskiwacz o napięciu około 150 V. W komlecie przewódy są zakończone  wymiennymi końcówkami.

 

 

 

 

 

przystawka PIEZO1 połączona z testerem CR12
przystawka PIEZO1 wdok tyłu
kable połączeniowe

Zadzwoń do nas

+48 530 897 382

Napisz wiadomość

motoelektron@gmail.com

Złóż zamówienie

Przejdź do strony z formularzem