Przejdź do treści

Tester wtryskiwaczy CR 12 V​

2024_cr12_A

Nr 3
tester wtryskiwaczy CR12v  cena 350zł

wersja na wyższe napięcie CR24v  cena 360zł

Tester wtryskiwaczy CR12v służy do wysterowania wtryskiwaczy i elementów wykonawczych sterowanych sygnałem PWM (zmiennym współczynnikiem wypełnienia sygnału). Zasilacz otwiera wtryskiwacze COMMON RAIL więc bez problemów otworzy również wtryskiwacze benzynowe i w systemach gazowych.
Przy zasilaniu z akumulatora 12V, prąd wyjściowy na wtryskiwacz może osiągnąć 20A w impulsie. Zasada działania generatora jest typowa dla zasilania wtryskiwaczy. Na jednej końcówce jest stałe napięcie +12v, druga końcówka jest zwierana w czasie impulsu do masy. Końcowy tranzystor mocy zamocowany jest na dużym radiatorze wewnątrz obudowy.
Wersja CR12 zasilana jest z akumulatora 12v.
Wersja CR24v różni się tylko tym  że może być zasilana z akumulatora 12v lub 24v

Urządzenie posiada sześć funkcji.

Funkcja 1 generowanie impulsów

W tej funkcji cały czas są generowane impulsy otwierające wtryskiwacz. Czas generowanego sygnału regulowany jest z rozdzielczością 0,2 ms. ( zakres zmian 0,2 ms – 90 ms ). Częstotliwość zmieniana w zakres 2-150 Hz z rozdzielczością 1 Hz). Zakres regulacji czasu wtrysku do 90ms jest oczywiście grubo ponad potrzeby otwarcia wtryskiwaczy, ale przyda się do testowania innych elementów wykonawczych w samochodzie .Na ekranie LCD wyświetlany jest: czas impulsu, współczynnik wypełnienia impulsów, częstotliwość impulsów.

 

 

Funkcja 2 - pojedynczy impuls

W funkcji wygenerowany będzie tylko jeden impuls w momencie naciśnięcia przycisku. Regulujemy tylko czas impulsu.

 

 

 

Funkcja 3 - Długi impuls

Ta funkcja jest wykorzystywana gdy chcemy otworzyć wtryskiwacz na długi czas np. 2 sekundy. Wykorzystywane jest to np. przy pomiarze skoku iglicy wtryskiwacza. Do otwarcia wtryskiwacza potrzebny jest prąd kilkanaście Amper. Tak duży prąd płynący przez kilka sekund mógłby spowodować spalenie cewki wtryskiwacza. Do podtrzymania otwartego już wtryskiwacza potrzebny jest mniejszy prąd niż do początkowego jego otwarcia. Prąd podtrzymania ustalamy wykorzystując sygnał PWM. Gdy ustawimy sygnał PWM 20% prąd podtrzymania będzie 5 razy mniejszy niż w momencie otwarcia wtryskiwacza.

 

 

 

Funkcja 4 - zasilacz PWM

W funkcji „zasilacz PWM” na przewodach wyjściowych jest sygnał PWM o zmiennej szerokości impulsu 1-99%, o częstotliwości 500Hz. Jest to równoważne z regulowanym napięciem wyjściowym w zakresie 0V-12V. Można w płynny sposób otwierać różnego rodzaju elementy wykonawcze (nastawniki, zawory itp).

 

 

 

Funkcja 5 - wyzwalanie zewnętrzne

W tej funkcji można zmieniać tylko czas impulsu, a wtrysku występuje tylko w momencie podania na gniazdo sterujące zewnętrznego sygnału wyzwalającego.

 

 

 

Funkcja 6 - wskaźnik impulsów

W funkcji tej możemy zmierzyć czas trwania impulsów elektrycznych. Po podaniu sygnału na gniazdo pomiarowe na ekranie pojawi się czas trwania poziomu wysokiego i niskiego.

Przykład zastosowania miernika impulsów.
Silnik nie chce odpalić ,a chcemy sprawdzić czy sterownik silnika podaje impulsy na wtryskiwacz. Wpinamy się przewodem pomiarowym w przewód sterujący wtryskiwacza. Zerujemy wskazania na ekranie. Na ekranie jest tylko napis „5v= 0v=”. Włączamy zapłon. Wystarczy aby silnik wykonał dwa obroty. Jeśli w tym czasie na wtryskiwacz będzie podawany sygnał sterujący na ekranie pojawią się jakiś wynik pomiaru. Będzie to znaczyło że na wtryskiwacz dochodzą impulsu sterujące.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadzwoń do nas

+48 530 897 382

Napisz wiadomość

motoelektron@gmail.com

Złóż zamówienie

Przejdź do strony z formularzem