Przejdź do treści

Tester wtryskiwaczy CR1

Nr 2
Tester wtryskiwaczy CR1
cena:650zł

Tester wtryskiwaczy CR1 - zastosowanie:

Tester służy do wysterowania jednego wtryskiwacza systemu Common Rail.
Bez problemów otworzy również wtryskiwacze benzynowe i w systemach gazowych.
Posiada funkcję generowania długiego pojedynczego impulsu z regulowanym prądem podtrzymania ( test skoku kulki). 

Dane techniczne:

  • wysterowanie jednego wtryskiwacza common rail regulowany czas impulsu wtrysku 100-10000μs
  • regulowana częstotliwość impulsów 1-50Hz ( rozdzielczość 1Hz)
  • wybór ilości generowanych impulsów od 1 do 60000
  • generowanie pojedynczego impulsu o regulowanym czasie 0.1-2 sekund ( rozdzielczość 0,1s ) i regulowanym natężeniu prądu podtrzymania 5%-95%
  • zasilanie ~230v 

Na wyposażeniu jest przewód przyłączeniowy z wymiennymi końcówkami ( długość 2 m ).

Tester wtryskiwaczy CR1 - funkcje:

Urządzenie posiada dwa tryby pracy, które wybiera się przy starcie programu.

 

 

 

Funkcja 1 - zasilacz wtryskiwaczy

W tej funkcji impulsy na wtryskiwacz są generowane automatycznie po naciśnięciu przycisku START/STOP. Możemy zmienić czas impulsów, częstotliwość i ilość generowanych impulsów. W trakcie pracy ilość impulsów wyświetlana na ekranie jest zmniejszana. Impulsy będą generowane do momentu kolejnego naciśnięcia przycisku START/STOP lub gdy licznik impulsów dojdzie do „0”.  Dioda LED będzie mrugać w momencie impulsu.

 

 

Funkcja 2 - generator jednego impulsu (skok kulki)

Tester wtryskiwaczy CR1 posiada również funkcję generatora jednego impulsu, którą wykorzystujemy przy pomiarze skoku iglicy wtryskiwacza. Możemy ustalić czas pojedynczego impulsu od 0,1 s do 2 s (z dokładnością do 0,1 s) i ustawić prąd podtrzymania. Aby zmierzyć skok iglicy wtryskiwacz musi być otwarty o wiele dłużej niż w trakcie normalnej pracy, gdy czas trwania impulsu wynosi kilka milisekund.

Do otwarcia wtryskiwacza potrzebny jest prąd o natężeniu kilkanaście amperów. Tak duże natężenie prądu przez dłuższy czas mogłoby wywołać spalenie cewki wtryskiwacza. Zasilacz wykorzystuje zjawisko, które podtrzymuje wtryskiwacz w otwartej już pozycji za pomocą niższego natężenia prądu, niż wymagany jest do samego podniesienia iglicy.

Rozpoczęcie przesyłania impulsu sprawia, że tester wtryskiwaczy CR1 przez 2 ms będzie podawał maksymalne natężenie prądu, które ograniczy jedynie odporność cewki wtryskiwacza – wartość ta wzrośnie później do pułapu, który sami ustalimy.

Jeśli ustawimy współczynnik PWM na 20%, dostarczany prąd będzie 5 razy mniejszy niż po pierwszych 2 ms. Minimalną wartość procentową PWM, w której iglica pozostanie utrzymana w pozycji otwarcia trzeba ustalić indywidualnie, zaczynając od możliwie najmniejszych współczynników. Jest to prawdopodobnie najlepsza metoda na zasilanie wtryskiwacza przez dłuższy czas. Jeśli ustawimy wartości identycznie jak na podanym na zdjęciu przykładzie, impuls potrwa pół sekundy, a dostarczany  prąd będzie ograniczony do 63% wartości początkowej.

Poniżej rzeczywisty przebieg natężenia prądu płynącego przez wtryskiwacz w przypadku ustawienia czasu impulsu na 0,5 sekundy oraz określeniu współczynnika PWM na 40%.

Tester wtryskiwaczy CR1 Motoelektron - rzeczywisty przebieg pomiaru prądu

Aby wykonać pomiar skoku będziemy potrzebować imadła z podstawą metalową oraz miernikiem cyfrowym bądź mechanicznym o dokładności 1/100 mm (takim, jak na dołączonym zdjęciu).

Zadzwoń do nas

+48 530 897 382

Napisz wiadomość

motoelektron@gmail.com

Złóż zamówienie

Przejdź do strony z formularzem